آیا حقیقت دارد مو به شامپو عادت می کند! | بیماری

: حقیقت داره مو به شامپو عادت می کنه
بی توجهی به موها باعث بروز شکلای جور واجور مریضی ها مانند بیماریای عفونی، انگلی، مریضی و افسردگی می شه…
 نظافت و آراستگی موها فرد رو سرحال و سرحال و اونو در انجام کارای روزانه اش فعال تر می کنه. گذشته از این، طرز اصلاح و آرایش موها بیان کننده فرهنگ و شخصیت افراده و تاثیر زیادی در روابط دوطرفه اجتماعی داره. مطمئنا هر کسی در برخورد با فردی که موهای ژولیده و کثیفی داره، اونو یه آدم دپرس و بی حال میدونه و این در کیفیت برخورد تاثیر زیادی میذاره. از طرفی خود شخص هم با داشتن اینجور قیافه ای احساس پستی و خجالت می کنه.

اما خیلی از مردم از شستشوی بدون محدودیت موها ترس دارن و می ترسن دچار ریزش مو شن. خیال راحت میدم هر زمان که شما احساس می کنین نیاز به شستشوی موها دارین، این کار رو انجام بدین؛ چون حتی اگه تکراری باشه، باعث ریزش دائمی موهاتون نمی شه ولی باید حواستون باشه که موها رو زیادتر از اندازه ماساژ ندین و باعث آسیب ساقه مو نشید چون می تونه باعث شکسته شدن موها شه (این موضوع رو نباید با ریزش واقعی موها از ریشه اشتباه گرفت).

معمولا ۲ تا ۳ بار شستشوی موها در هفته کافیه. البته تمیز کردن موها کار خیلی راحتی نیس، سطح موهای خانوما وسیعه و شستن اینجور سطحی به مقداری آب و مواد شوینده نیاز داره. این آلودگیای مو با آب و بدون مواد شوینده برطرف نمی شه و به خاطر همین باید از مواد پاک کننده استفاده شه و مهم ترین ماده پاک کننده موها، شامپوه. به کار گیری شامپو باعث می شه آلودگیای جور واجور مو خوب برطرف شه.

معمولا پیشنهاد می شه موها در هر بار شستشو ۲ بار با شامپو شسته شن. دفعه اول آلودگیای محیطی و بیشتر مواد چرب پاک می شه و دفعه دوم باقیمونده چربی و سلولای مرده. البته این موضوع تا حدودی شدیدا آلودگی موها، کیفیت و مقدار شامپوی مصرفی و اندازه خلوص و دمای آب بستگی داره و در آدمایی که هر روز دوش می گیرن، شاید همون یه بار شستن کافی باشه.

چند باور غلط در این باره هست، مثلا بعضی فکر می کنن هر چقدر شامپو کف بیشتری داشته باشه، موها تمیزتر می شن. کف شامپو فقط یه جور تاثیر روانی داره و باید به حدی باشه که موهای کف سر رو تمیز کنه. بعضی از افراد هم تصور می کنن که مو به نوع شامپوی مصرفی عادت می کنه در حالی که کوتیکول، بخش مرده ایه و نمی تونه به ماده ای عادت کنه، پس اگه با شامپویی که مصرف می کنین مشکلی ندارین، احتیاجی نیس هرچند وقت یه بار اونو عوض کنین.

.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *