آیا توستر ضرر دارد؟ | تغذیه سالم

یکی از دوستان تون تازگیا توستر خریداری کرده و میگه، توستر واسه گرم کردن و آماده سازی بعضی غذاها خیلی خوبه. شمام دنبال وسیله ای می گردید که بعضی وقتا جای فر رو بگیره. نمی دونین امتیازات توستر بیشتره یا مایکروفر؟

هر چند توستر دارای اشعه مادون قرمز واسه ایجاد حرارته، اما میشه گفت که این اشعه خطری واسه بدن نداشته و مشکلی ایجاد نمی کنه. اما پیشنهاد می شه که هنگام به کار گیری اون زیاد نزدیک اون نبوده و به کار گیری اونو به کمترین حد ممکن برسونین.

در بعضی از توسترا، با به کار گیری ماژولای معمولی تنظیم از پیش تعیین شده،  شکلای جور واجور عناصر طبخ و پز بهتر شده و شما می تونین بر این روند نظارت داشته باشین.

توستر ضرر داره؟

کاربرد توستر چیه؟

بیشتر توستر جای خیلی کمی رو در آشپزخانه شما اشغال می کنه و بسیار پر کاربرده. البته علاوه بر تست کردن نونا، میشه شکلای جور واجور مواد غذایی دیگه رو هم به عنوان فر، در توستر آماده کرد. مثلا واسه داغ کردن پنیر پیتزا روی نون و دیگر مواد غذایی مشابه مانند گرم کردن شکلای جور واجور پیتزا و آب کردن مواد غذایی یخ زده دیگه، میشه از توستر استفاده کرد.

کارکرد اصلی هر توستر بسیار ساده س!. یه توستر، از تابش اشعه مادون قرمز واسه گرم کردن نون و مواد غذایی دیگه استفاده می کنه. وقتی که نون و مواد غذایی دیگه رو درون توستر قرار می دید، اشعه مادون قرمز ایجاد شده و این اشعه باعث گرم کردن  نون و دیگر مواد می شه.

عادی ترین روش ایجاد اشعه مادون قرمز، به کار گیری سیم نیکروم در  قسمت پشت توستره. وقتی که از توستر استفاده می کنین، معمولا بخشای گرمایی اون شروع به کار کرده و از راه یه فن مخصوص، گرما در داخل اون ایجاد می شه.

بعضی از توسترا دارای دربای شیشه ای هستن که این یه جور مزیت بوده و شما می تونین خیلی راحت داخل توستر رو ببینین. هم اینکه، توستر رو میشه در گرما مناسب و مورد نظر تنظیم کرده و استفاده کرد.

سیم نیکرو موجود در بخشای توستر، دارای مقاومت الکتریکی تقریبا بالایی نسبت به سیم مسیه، پس واسه گرم کردن نون و مواد غذایی دیگه، مقاومت بیشتری داره. هم اینکه باید گفت که، وقتی که آلیاژ نیکروم گرم می شه اکسید نمی شه، اما سیم مسی، به سرعت در درجه گرما اکسید و زنگ زده می شه.

آسونترین توسترا دارای دو ورق میکا هستن که در سیم نیکروم پیچیده شده. سیمای نیکروم مستقیما به یه پلاگین وصل می شن.

امتیازات توستر

۱- امتیازات توستر زیاده و یکی از مهم ترین مزیت اون، برشته کردن و گرم کردن بعضی مواد غذایی در اون هستش. شاید یکی از مشکلات اصلی به کار گیری توستر اینه که  برق زیادی مصرف کرده و این موضوع ممکنه زیاد مورد پسند نباشه.  آدمایی که از نون تست نون استفاده می کنن و به اون علاقه دارن، توستر می تونه یه تکنولوژی ایده آل واسه استفاده مناسب و سریع باشه.

۲- توسترا در شکلای جور واجور و مدلای جور واجور بوده و شما می تونین طبق نیاز خود یکی از اونا رو انتخاب کنین. بعضی توسترا بسیار کوچیک بوده و فضای کمی رو اشغال میکنن.

۳- شما می تونین از توسترای یه طرفه استفاده کنین به صورتی که می تونین طبق خواست خود، تنها یه طرف نون رو برشته کنین.

۴- عمق و عرض اسلات توستر در هر مدلی فرق داره و افراد می تونن از توستر با عمق زیاد و یا کم استفاده کنن.

۵- یکی دیگه از امتیازات توستر اینه که توسترا از ایمنی بالایی بهره مند هستن. بیشتر مدلای مدرن توستر، دارای زمان خودکار بوده و مانع از سوختن نون می شن.

۶- یکی دیگه از امتیازات توستر اینه که توسترا بیشتر شش برابر کمتر از یه کوره الکتریکی انرژی استفاده می کنن. در وسایل معمولی طبخ و پز گرمایی، معمولا  انرژی زیادی واسه گرمای مواد غذایی هدر میره. اما در توستر، انرژی متمرکز منتهی به کاهش زمان جفت و جور نون و مواد غذایی می شه.

۷- یکی دیگه از مزیتای کلی به کار گیری توستر اینه که  این وسیله، دارای بخش تنظیمات بوده و شما می تونین مدت زمان لازم گرم شدن رو تنظیم کنین. اینطوری نون تستی به سلیقه خود جفت و جور می کنین.

۸- یکی دیگه از امتیازات توستر اینه که درمدت زمان کوتاهی می تونین نون و مواد غذایی دیگه رو گرم کرده و آماده کنین.

مشکلات توستر

مانند هر وسیله دیگری، توستر هم ممکنه معایبی داشته باشه که این مشکلات عبارتند از:

۱- ویتامینای نون سفید و عناصر میکرو در طول روند گرمایی از بین میره. تنها چیزی که در نون سفید باقی می مونه، نشاسته س که خیلی راحت قابل هضم بوده و غنی از کالریه. همین موضوع باعث می شه با مصرف نشاسته زیاد، دچار زیاد شدن وزن شید.

۲- با تست کردن نونا در توستر، تستا شامل فیبر زیادی  نبوده و باعث کاهش سطح کلسترول و در موارد نادر، خطر دچار شدن به سرطان روده می شه.

۳- نون  تست  شده در توستر، دارای GI بالا هستش. پس، همین موضوع منتهی به افزایش اندازه گلوکز در خون می شه.

پس، شما با در نظر گرفتن امتیازات و مشکلات توسترا، می تونین نون برشته و تست رو انتخاب کرده و یا اینکه به همون روش سنتی و همیشگی، نون و مواد غذایی رو گرم کنین.

 واسه جفت و جور نون تست مراحل زیر رو انجام بدین:

  • قطعه نون رو در  توستر بذارین.
  • توستر رو  روشن کرده و منتظر گرم شدن نون شید
  • وقتی که نون به اندازه کافی برشته و تیره تر شد می تونین نون رو جدا کنین
  • نون به طور خودکار خارج شده و می تونین اونو وردارین.

توستر، در هر فروشگاهی در دسترس بوده و شما می تونین خیلی راحت اونو جفت و جور کنین. البته توسترا شکلای جور واجور و مدلای مختلفی دارن که شما می تونین طبق نیاز و طبق سلیقه خود، اونو جفت و جور کرده و استفاده کنین.

نبض ما– مترجم: مهناز ضحاکی

توستر ضرر داره؟

۵ (۱۰۰%) ۱ رای

ادامه مطلب کلیک کنین

.

منبع : nabzema.ir

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *