آیا حجامت سرطان را درمان می کند؟ | بیماری

:  

به گزارش «تابناک با تو»؛ رییس انجمن خون و سرطان کودکان ایران گفت: هیچ مطالعه علمی ثابت شده ای تا الان در مورد نقش حجامت در پیشگیری و درمان بیماریا مخصوصا سرطان منتشر نشده و تبلیغات در این مورد کذبه.
دکتر حسن ابوالقاسمی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری دهمین کنگره انجمن خون و سرطان کودکان ایران اعلام کرد: به گفته محققان، حجامت در مواردی حتی می تونه به بروز بعضی بیماریا منجر شه و به سلامت فرد آسیب برسونه.
ایشون اضافه کرد: با روشای نوین پزشکی حدود ۸۵ درصد سرطانای کودکان بهبود پیدا میکنه؛ با این حال بعضی والدین کودک خود رو تحت درمانای سنتی قرار میدن و پس از این که مریضی به مرحله چهار رسید و پیشرفت کرد، به کارشناسان سرطان کودکان برگشت میدن که دیگه کار چندانی نمیشه واسه اونا انجام داد.
ابوالقاسمی ادامه داد: در بعضی تبلیغات، درمان زردی کودکان با حجامت پشت گوش ادعا می شه؛ درحالی که به کار گیری این روش ها درواقع برگشت به یه قرن پیشه، اینا روشی هستن که تاثیرشون در درمان بیماریا ثابت نشده و در مورد درمان زردی نوزادان و کودکان به کار گیری این جور روش ها می تونه به عقب موندگی ذهنی اونا منجر شه.
ابوالقاسمی گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کارایی درخصوص جلوگیری از این جور فعالیتا انجام داده اما کافی نیس و از اونجا که با جون و سلامت بیماران رابطه داره، لازمه برنامه های جدی تری در این مورد تدوین شه.

ایشون هم اینکه به نقش خونواده ها اشاره کرد و اضافه کرد: بعضی وقتا دیده می شه والدین تحصیل کرده واسه درمان کودکان خود به این جور مراکز مراجعه می کنن؛ پس لازمه در کنار برنامه های پیشگیرانه وزارت بهداشت، خونواده ها هم به این موضوع توجه دارا باشن.

ابوالقاسمی اعلام کرد: در شرایطی که میشه تا ۸۵ درصد کودکان سرطانی رو با روشای نوین پزشکی درمان کرد، دیگه احتیاجی به مراجعه به طب سنتی نیس.

 

: حجامت سرطان رو درمان می کنه؟

 

 

۲۵ درصد سرطان کودکان، مقاوم به درمان

رییس انجمن خون و سرطان کودکان ایران گفت: ۸۰ تا ۸۵ درصد کودکان سرطانی با روشای نوین درمان می شن و هرساله سرطان حدود ۲۵ درصد کودکان سرطانی، مقاوم به درمان می شه و ممکنه از این تعداد بعضیا جون خود رو از دست بدن.
 علائم سرطان در کودکان

ابوالقاسمی درخصوص علائم سرطان کودکان گفت: تب، سردرد، دردهای استخوانی، بی حالی، کاهش اشتها، بزرگ شدن غدد لنفاوی، کمردرد و دردهای موضعی می تونه از علائم سرطان باشه به شرطی که تکرارشونده و دائمی باشه و کاهش نیابد.
ایشون با تاکید بر اهمیت توجه والدین نسبت به این علائم اعلام کرد: در سرطان مغز حتی یه روز تاخیر هم می تونه خطرساز باشه اما در مورد سرطان خون اگه چند روز تاخیر در تشخیص و درمان انجام بشه، مشکل چندانی ایجاد نمی کنه.
 پیشگیری

ابوالقاسمی درخصوص پیشگیری از سرطان اعلام کرد: درمورد کودکان امکان پیشگیری خیلی موجود نیس چون سرطان کودکان بیشتر ژنتیکی و ارثیه اما در مورد بزرگسالان میشه پیشگیری کرد و پیشگیری باید از دوران کودکی شروع شه.

به گفته استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، هرساله سه هزار کودک سرطانی به تعداد کودکان سرطانی اضافه می شه.

ابوالقاسمی اضافه کرد: در بهترین شرایط میشه از ۳۵ درصد سرطانا پیشگیری کرد که شامل دوری از عوامل خطر مانند آلودگیای محیطی، چاقی، مصرف دخانیات، داشتن جنب و جوش بدنی مناسب و رژیم غذایی مناسب است.

دهمین کنگره سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران هماتولوژی نوزادان در روزای ۲۲ تا ۲۴ شهریورماه جاری در مرکز آفرینشای فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شه.

بررسی شکلای جور واجور کم خونی نوزادان، اختلاف خونی، روشای تزریق خون و فراوردهای خونی، مشکلات خونریزی دهنده، ایجاد لخته خون در نوزادان خام، مشکلات مربوط به کمبود پلاکت و سرطانای کودکان ازجمله محورهای این کنگره س و حدود ۴۰۰ نفر از کارشناسان خون و سرطان و کارشناسان کودکان داخلی و متخصصانی از کشورای کانادا، استرالیا و زلاندنو در این کنگره هستن.

 

 salamatnews.com

 

مطالب در رابطه

حجامت واسه افراد سن بالا، باردار و کودکان خطرناکه

جراحی به روش بوعلی سینا

.

منبع : tabnakbato.ir

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه
  • حجامت |با حجامت کردن تا چه موقع از اهدای خون معاف میشین؟!
  • چیزی که از حجامت نمی دونین ، زمان و شکلای جور واجور حجامت +عکس

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *