آیا حتما باید روزانه ۸ لیوان آب بنوشیم؟ | بیماری

: حتما باید روزانه ۸ لیوان آب بخوریم؟ 

واسه تامین آب لازم بدن،روزانه ۸ لیوان آب پیشنهاد شده و سوال این جاست که اگه این ۸ لیوان آب رو نخوریم چی می شه؟ خیلیا فکر می کنن واسه سالم بودن باید ۲٫۵ لیتر آب (برابر با ۸ لیوان) در روز بخوریم. همیشه و همه جا حرفش هست که نبود مصرف آب به اندازه کافی واسه سلامت مضره

یا حتی اگه تشنه هم نیستین باید واسه سلامت بیشتر آب بخورین. Aaron E. Carroll پروفسور طب کودکان در دانشکده پزشکی ایندیانا عقیده داره که هیچ دلیل و مدرکی پشت این ادعاها وجود نداره.البته پیشنهادایی به نوشیدن مایعات در حد توان شده که تا حدی قبول کردنیه. اما اشتباهاتی که در این پیشنهادا و باورها هست فقط باعث ترس ما در روبرو شدن با مشکلات سلامتی می شه.

چند سال پیش این باورهای غلط به وسیله رسانه ها به مردم ابلاغ شده و با اینحال که الان خیلی از پزشکان اونو رد کردن ولی بازم مردم نسبت به این مسئله نگرانی دارن و تصور می کنن در صورت نخوردن ۸ لیوان آب در روز در سلامت خود دچار مشکل می شن.

همونطور که گفته شده مقدار مایعات موردنیاز بدن در روز ۲٫۵ لیتره اما این مایعات می تونه از غذا، سبزیجات، میوه و نوشیدنیایی چون چای و قهوه هم بدست آید.

پس نگران تشنه شدنتون نباشین. در واقع بدن آدم قبل اینکه دچار کم آبی شه و نیاز به آب پیدا کنه نشونه های تشنگی خود رو طوری بروز میده. بسیاری فکر می کنن هیچ دلیل علمی بر این مسئله که خوردن آب زیاد واسه سلامت پوست یا کلیه به درد بخور باشه وجود نداره.

آب رسانی به بدن تنها وقتی مهمه که بدن زیادتر از اندازه عادی مایعات مصرف کنه. مثلا هنگام مریضی، وقتی که سخت ورزش می کنین و وقتی که زیاد عرق می کنین. پس اگه فکر می کنین واسه حفظ سلامتی حتما باید آب بخورین از مرحله پرتین.

در نتیجه به نشونه هایی که بدنتون می فرسته دقت کنین. اگه احساس تشنگی می کنین آب بخورین، اگه احساس تشنگی نمی کنین آب نخورین. این فکر رو که باید اجبارا در روز ۸ لیوان آب بخورین رو از ذهن دور بریزین.

.

منبع :gahar.ir

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *