آیا جو و بلغور جو دوسر فاقد گلوتن هستند؟ | تغذیه سالم

جو و بلغور جو دوسر بدون گلوتن هستن؟

جو دو سر ازغلات بسیار مغذی با فایده های درمانی بسیاریه با این حال، خیلی از سر درگمیا در مورد اینکه جودوسر و بلغور جو دوسر شامل گلوتن است هست جو دو سر در حالت عادی بدون گلوتنه اما بیشتر با گلوتن از دانه های دیگه آلوده شده

این مقاله بررسی می کنه که شما می تونین جو دوسر رو تو یه رژیم غذایی بدون گلوتن استفاده کنین.
از مشکلات با گلوتن چه میدونید؟

رژیم غذایی بدون گلوتن بسیار محبوب هستن.

در واقع، بررسیا نشون داده که بسیاری در حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد از مردم در آمریکا به یه دلیل و یا دلایل دیگه واسه جلوگیری از گلوتن تلاش می کنن.
با این حال، خیلی از کسائی که از گلوتن دوری دارن حتی اونا واقعاً نمی دونن که چه مشکلی دارن.
گلوتن یه خونواده از پروتئینای موجود در غلات مانند گندم، چاودار و جوه این پروتئینا به نون، پاستا بافت جویدنی میده.
بدیش اینه، این پروتئینا می تونه دلیل مشکلات بهداشتی جدی واسه افراد خاصی شه.
واسه بعضی، گلوتن می تونه یه پروتئین حیله گر واسه هضم باشه این ممکنه به دلیل ساختار منحصر به فرد اسید آمینه اون باشه که سخت تر در برابر آنزیمای گوارشی در روده می شکنن.
اگه شما مریضی سلیاک دارین بدن شما یه جواب ایمنی به گلوتن راه اندازی می کنه این دلیل آسیب رسوندن به جدار روده می شه در آلرژی به گندم، سیستم ایمنی بدن به حضور پروتئین گندم فعالتر می شه.
اینم بگیم که بیشتر مردم می تونن گلوتن رو بدون هیچ مشکلی بخورند.
با این حال، واسه کسائی که حساسیت به گلوتن دارن حتی مقدار بسیار کمی می تونه اونا رو مریض کنه یه رژیم غذایی بدون گلوتن تنها راه در این افراد واسه جلوگیری از مشکلات جدی در سلامتیه.

جو بدون گلوتنه؟

جو دوسر خالص بدون گلوتنه و واسه خیلی از افراد با نبود تحمل گلوتن ایمنه.
با این حال، جو دوسر بیشتر با گلوتن آلوده س چون اونا ممکنه در ترکیب با دانه های شامل گلوتن مانند گندم، چاودار و جو پردازش شده باشه.
تحقیقات نشون میده که بیشتر مردم گرفتار به مریضی سلیاک یا آلرژی به گندم می تونین ۵۰ – ۱۰۰ گرم جو دوسر خالص در هر روز، بدون مشکلات جانبی بخورند.
یه مطالعه روی ۱۰۶ مریض گرفتار به مریضی سلیاک به مدت ۸ سال انجام شد بیشتر از نصف شرکت کنندگان که روزانه جودوسر خوردند و اثر منفی رو تجربه نکردن.
علاوه بر این، تعداد کمی از تحقیقات نشون داده که بیماران گرفتار به مریضی سلیاک در کشورهایی که جو دوسر رو در رژیم غذایی بدون گلوتن مصرف کردن نسبت به اونا که مصرف نکردن دلیل بهبود بهتر روده شد.
از اونجا که جو خالص بدون گلوتنه تا وقتی که اونا با گندم آلوده نشن معمولاً واسه افراد گرفتار به آلرژی گندم ایمن هستن.

جو دو سر بیشتر با گلوتن آلوده س

هر چند جو خود شامل گلوتن نیس ولی اونا بیشتر در کنار دیگه اجناس رشد می کنن.
از لوازم مشابه که معمولاً واسه برداشت اجناس کشاورزی استقاده می شه اگه یکی از این اجناس شامل گلوتن باشه منتهی به آلودگی می شه.
اجناس ساخته شده با جو هم معمولاً با همون امکانات به عنوان اجناس شامل گلوتن پردازش شده و در حال آماده و بسته بندی شدن با لوازم مشابهه.
پس، تعجب آور نیس که در تحقیقات تحلیلی اجناس جو دو سر، به طور منظم سطح گلوتن موجود واسه غذاهای بدون گلوتن به مراتب زیادتر از اندازه استاندارده.
یه مطالعه ۱۰۹ محصول شامل جو دو سر رو در بازار آمریکا، کانادا و اروپا مورد موشکافی قرار داد.  اونا اجناس موجود بیشتر از ۲۰۰ قسمت در میلیون (ppm) گلوتن رو به صورت میانگین پیدا کردن.
که ممکنه بی سرو صدا باشه اما فقط ۲۰ پی پی ام از گلوتن ممکنه واسه ایجاد یه عکس العمل در افراد با مریضی سلیاک کافی باشه.
به خاطر همین، تعدادی از شرکتا شروع به رشد جودوسر با روند کشت و لوازم بدون گلوتن کردن بعد این جو می تونه به عنوان بدون گلوتن به بازار عرضه شه و بیشتر کمتر از ۲۰ پی پی ام از گلوتن داره.
بدیش اینه، برچسب بدون گلوتن ممکنه ۱۰۰٪ قابل اعتماد نباشه یه مطالعه نشون داد که تنها ٪ از اجناس با برچسب سطوح ایمن در واقع بدون گلوتنه.
با این حال، ۱۰۰٪ از اجناس جو در این آزمون قبول شدن و این به این معنیه که گواهی برچسب بدون گلوتن روی جو و جو دوسر می تونه در خیلی از موارد مورد اعتماد باشه.

جو دو سر شامل پروتئینی به نام  آونینه که ممکنه دلیل مشکلاتی واسه بعضی افراد شه

حتی با رد آلودگی، تعداد کمی از افراد گرفتار به مریضی سلیاک هنوزم قادر به تحمل جو خالص نیستن.
جو خالص شامل پروتئینی به نام آونینه که ممکنه باعث مشکلات شه چون یه ساختار مشابه اسید آمینه گلوتن داره.
بیشتر افراد حساس به گلوتن به آونین عکس العمل نشون نمی دن اونا می تونن جو خالص آلوده نشده رو بدون هیچ مشکلی بخورند.
با این حال، درصد کمی از افراد گرفتار به مریضی سلیاک ممکنه به آونین عکس العمل نشون بدن واسه این تعداد حتی جو با برچسب  بدون گلوتن هم ممکنه دلیل عکس العمل شه.
یه مطالعه در بررسی مریضی سلیاک و آرد جو دو سر یافت کرد که خیلی از افراد پتانسیل عکس العمل به آونین رو دارن با این حال، تنها ۸٪ از شرکت کنندگان جواب واقعی به مصرف مقدار خیلی از جو دادن.
در اون موارد، جواب کوچیک بود و علائم بالینی و یا برگشت ایجاد نمی کرد پس، محققان نتیجه گرفتن که واسه اون دسته از بیماران با مصرف تا ۱۰۰ گرم جو خالص در هر روز هنوزم ایمنه.
علاوه بر این، در دو مطالعه کوچیک دیگه به این نتیجه رسیدن که بعضی از مردم گرفتار به مریضی سلیاک در مقایسه با کسائی رژیم غذایی بدون گلوتن سنتی داشتن یه جواب ایمنی کوچیک و علائم روده ای با مصرف جو رو تجربه کردن.
با اینحال اثرات، هیچ کدوم ازافراد در این تحقیقات تجربه آسیب روده از جو رو عنوان نکردن.

جو دو سر دارای فایده های درمانی بسیاریه

رژیم غذایی بدون گلوتن وقتی با غلات و غذاهای نشاسته دار انتخاب می شن بیشتر محدود می شن.
از جمله جو و اجناس مثل بلغور جو دوسر یا میله گرانولا سالم می تونه به شکلای جور واجور لازم بدن اضافه شن.
تحقیقات زیاد نشون دادن که یه رژیم غذایی بدون گلوتن بیشتر در مصرف کم فیبر، ویتامین B، فولات و مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، سلنیوم، منگنز و روش.
جو دو سر یه منبع خوب از همه این ویتامینا و مواد معدنیه اونا هم اینکه یه منبع فوق العاده از فیبر هستن.
علاوه بر این، جو چند فایده های درمانی قابل توجه ارائه میده :
بیماریای قلبی: می تونه به بهتر شدن عوامل خطر واسه بیماریای قلبی مانند کاهش کلسترول بد " LDL " و بالا بردن "HDL " کلسترول خوب کمک کنه.
کاهش وزن: جو و بلغور جو دوسر می تونه در رژیم لاغری با کنترل اشتها و افزایش احساس سیری به کاهش وزن کمک کنه.
دیابت: جو می تونه به بهتر شدن کنترل قند خون، چربی خون و حساسیت به انسولین واسه افراد گرفتار به دیابت نوع ۲ کمک می کنه.

.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *