آیا تعداد ضربان قلب هر انسانی دارای تعداد مشخص و محدودی است؟ | ورزش

تحقیقات زیادی وجود دارن که تلاش می کنن میان تعداد ضربان قلب هر آدم و اندازه طول عمر اون رابطه ای مستقیم هست.

 

تعداد ضربان قلب هر انسانی دارای تعداد مشخص و محدودیه؟

گروهی از محققان در سال ۲۰۱۳ طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیدن که اون دسته از آدمایی که از ضربان قلبی نرمال بهره مند هستن طول عمر بیشتری نسبت به افراد با ضربان قلب بالا دارن.

به دنبال این تحقیقات، این گروه پژوهشی تلاش داشتن تا با بررسی تعداد ضربان قلب هر فرد موقع خواب و افزایش اون به این نتیجه برسن که افزایش اندازه ضربان قلب موقع خواب، موجب بالا رفتن خطر مرگ می شه؟ واسه رسیدن به یافته های درست در این تحقیقات عوامل مختلفی مثل: سن، جنس و مریضی در این جوری افراد بررسی شد.

با در نظر گرفتن و کنترل شرایط ویزه، محققان به این نتیجه رسیدن که بالا رفتن اندازه ضربان قلب موجب افزایش خطر مرگ در این جوری افراد می شه. این تحقیقات نشون داد آدمایی که ضربان قلب اونا موقع استراحت به تعداد ۷۱ تا ۸۰ تو یه دقیقم می رسه نسبت به آدمایی که تعداد ضربان قلب اونا کمتر از ۵۰ه بیشتر در خطر مرگ قرار دارن.

اندازه متوسط ضربان قلب هر فرد در هر دقیقه ۶۰ تا ۷۰ه و با این تعداد ضربان قلب آدم می تونه تا سن ۷۰ سالگی عمر داشته باشه. بررسیای دیگری که در این مورد روی بعضی حیوانات انجام شده نشون میده که حیوانانی مانند جوجه که از اندازه ضربان قلب بالا بهره مند هستن طول عمر کمتری دارن.

.

منبع : آرگا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *